Google Docs

Google Docs on veebipõhine kontoritarkvara, mis sisaldab esitlusprogrammi, tekstiredaktorit, tabelarvutust, ja ankeetide koostamise vahendit. Tehtud tööd on võimalik avaldada veebis ja jagada teiste kasutajatega. Võimalik on mõne muu kontoritarkvaraga tehtud faile importida Google Docs keskkonda.

Registreerumine

Google konto omanikul on palju erinevaid teenuseid nagu näiteks gmail, Picasa veebialbum, orkut, blogger jne. Kui te kasutate mõnda google’i teenust, siis pole teil uut kontot vaja luua. Minge aadressile https://www.google.com/accounts ja logige sisse. Kui teil kontot ei ole, saate samal lehel konto luua (Create an account now). Sisse logides avanevad teile Minu tooted (My Products), kus on olemas ka Dokumendid (Docs). Kui Dokumente näha ei ole, klõpsake nupul Veel (More).

Peale sisselogimist avaneb aken, kus on näha kõik kasutaja dokumendid ja see, kas need on jagatud kellegagi või avaldatud (Published). Dokumendid on esitatud kronoloogilises järjekorras, üleval on viimasena töödeldud dokument. Sinisel menüüribal olevad nupud võimaldavad dokumente luua (New), laadida arvutist (Upload), jagada (Share), liigutada (Move), peita (Hide), kustutada (Delete), ümber nimetada (Rename) jne. Selleks märgistage muutmist vajav dokument (linnuke dokumendi ees olevasse kasti) ja tehke soovitud toimingud.

Google Docs võimaldab väga mugavalt faile oma arvutist või veebist Google Docs’i keskkonda üles laadida, et neid siis seal avaldada või kellegagi jagada. Üles on võimalik laadida järgnevaid failiformaate: txt, doc, rtf, odt, sxw, ppt, pps, csv, xls, ods ja pdf. Faili üleslaadimiseks klõpsake Upload nupul. Seejärel otsige fail oma arvutist (Browse…) või veebist üles ning soovi korral lisage uus pealkiri (What do you want to call it). Lõpuks klõpsake nupul Upload File.

Tööleht

http://www.koolielu.ee/pages.php/03330112?txtid=7932